0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران با بیان این که بستر لازم برای ارتقای کیفیت ساخت و ساز فراهم شده است، گفت: با اجرای ماده 33 این بستر فراهم شده و در این شرایط چنانچه نظارت توسط سازمان نظام مهندسی به شکل واقعی آن انجام شود در آینده نزدیک می‌توان شاهد ساختمان‌هایی را شاهد باشیم که به درستی احداث شده و کیفیت مناسبی نیز دارند.

افزایش کیفیت ساخت‌وساز نیازمند نظارت واقعی سازمان نظام مهندسی است

به گزارش سرویس«شهری» ایسنا، جواد کریمیان اقبال با تاکید بر اهمیت توجه به همه مولفه‌های ساخت و ساز گفت: کیفیت ساخت و ساز و همچنین نظارت بر حسن اجرای آن از عوام مهم در ساخت‌وساز مناسب و افزایش عمر ساختمان هاست.
 
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه افزایش کیفیت ساختمان‌ها، اظهار کرد: خوشبختانه با اجرای ماده 33 و ارجاع کار به مجریان متخصص و همچنین انتخاب مهندسان ناظر توسط سازمان نظام مهندسی و معرفی آن به صورت سیستمی به شهرداری و مالک، شاهد ارتقای کیفیت ساخت و ساز خواهیم بود.
 
کریمیان اقبال با اشاره به جزئیات ماده 33 خاطرنشان کرد: بر اساس این ماده که از ابتدای اردیبهشت ماه امسال اجرایی شد، ساختمان های بالاتر از 3000 متر مربع باید دارای یک نفرمجری و چهار ناظر باشند و ساختمان های با متراژ بین 1500 تا 3000 متر مربع نیز باید این چهار ناظر را که تخصص معماری، عمران، سازه و مکانیک دارند داشته باشند.
 
وی افزود: همچنین ساختمان های کمتر از 1500 مترمربع نیز باید یک ناظر ذی صلاح برای ساخت و ساز داشته باشند و همه این ناظران باید توسط سازمان نظام مهندسی معرفی شوند.
 
مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران تصریح کرد: چنانچه نظارت توسط سازمان نظام مهندسی به شکل واقعی آن انجام شود در این شرایط که بستر لازم برای افزایش کیفیت ساخت و سازها فراهم شده است می‌توانیم در آینده نزدیک ساختمان هایی را شاهد باشیم که به درستی احداث شده و کیفیت مناسبی نیز دارند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری