0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با حضور رییس‌جمهور افتتاح شد

ساختمان جدید كتابخانه‌ی ملی ، مهمترین ساختمان عمومی احداث شده پس از دوران انقلاب اسلامی در ایرانامروز سه‌شنبه  11 اسفند با حضور  سیدمحمد خاتمی، ساختمان جدید كتابخانه‌ی ملی جمهوری اسلامی ایران افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

این ساختمان؛ شمال بزرگراه شهید همت در زمینی به وسعت حدود 62 هزار متر مربع ساخته شده و مهمترین ساختمان عمومی احداث شده پس از دوران انقلاب اسلامی در ایران است.

طراح این كتابخانه سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی عمومی وزارت مسكن و شهرسازی و دستگاه بهره‌بردار، سازمان اسناد و كتابخانه ملی است و مهندسان مشاور پیررازكار برنامه‌ریزی، طراحی و نظارت بر اجرای كامل ساختمان را به عهده دارد. احداث این مجموعه از سال 1375 آغاز گزدیده و تا امسال بطول انجامیده است.

سازه ساختمان بتون آشکار بوده و از سوی انجمن بتون ایران بعنوان بهترین سازه بتونی کشور شتاخنه شده است.

ساختمان كتابخانه دارای حدود 97 هزار متر مربع زیربناست و در شرایط عادی می‌تواند تا حدود 4 میلیون جلد و در صورتی كه از سیستم قفسه‌بندی فشرده و یا رباط استفاده شود تا 7 میلیون جلد كتاب و نشریات ادواری را در خود جای دهد.

بر اساس این گزارش رییس‌جمهور از بخش‌های مختلف این ساختمان بازدید كرد. برخی اعضای هیات دولت و میهمانان داخلی و خارجی نیز در این مراسم حضور دارند.

معماران

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری