0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

karvansara copy

با برگزاری آیینی، کاروانسرای شاه‌عباسی در کرج به‌عنوان بزرگ‌ترین کاروانسرای درون‌شهری کشور گشایش یافت.مراسم افتتاح کاروانسرای شاه عباسی کرج  با حضور مسوولان کشوری و استانی برگزار شد.

 احد شریفی مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز در ابتدای این مراسم گفت: استان البرز، بویژه شهر کرج جاذبه های فراوان تاریخی و طبیعی و در حوزه ی گردشگری، ظرفیت های ویژه ای دارد؛ اما متأسفانه مردم هنوز اطلاعات چندانی از ظرفیت های گردشگری استان ندارند و کماکان برای گذراندن اوقات فراغت خود به استان های دیگر سفر می کنند.

او اظهار داشت: تا کنون 450 اثر تاریخی در استان شناسایی شده که 238 اثر در حال حاضر جزو آثار ملی به ثبت رسیده اند.

وی ادامه داد: بناهای تاریخی استان البرز باید به بهترین نحو بازسازی شوند و از تخریب آنها جلوگیری شود، چون این آثار سرمایه هایی هستند که از گذشتگان به ما رسیده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز افزود: میراث گذشتگان باید محافظت شود تا نسل های آینده نیز اسنادی برای اثبات فرهنگ و تمدن خود به جهانیان داشته باشند.

در بخش دیگری از این مراسم، اسماعیلی - نماینده ی بهره بردار کاروانسرای شاه عباسی - در ارتباط با ویژگی های این اثر تاریخی، گفت: این اثر در دوره ی صفوی با معماری اسلامی - ایرانی در شش هزار مترمربع ساخته شد. این بنا با معماری چهارایوانی از چهار شترخان و بارانداز تشکیل شده بود که با تغییر کاربری، به چهار سالن تبدیل شده است. اکنون این فضا برای استفاده ی عموم و برگزاری مراسم و جشن ها تدارک دیده شده است.

او افزود: مرمت و بازسازی این بنا از سال 1387 تا کنون ادامه داشته و برای مرمت آن، تا کنون یک میلیارد تومان و برای بهره برداری از آن نیز یک میلیارد تومان هزینه شده است. افتتاح این کاروانسرا بدون شک تأثیر به سزایی در ارتقای فرهنگ ایرانی - اسلامی و توسعه ی صنعت گردشگری استان خواهد داشت

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

0 # n.palizgar 1392-10-03 10:16
بازسازی کردید نه مرمت!!! 8)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
انواع عضویت
پنل کاربری