0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

«مسجد حضرت سلطان» بزرگترین مسجد در آسیای میانه در قزاقستان با حضور رئیس جمهور این کشور گشایش یافت.

00

به گزارش خبرگزاری مهر، این مسجد  با حضور « نظر بایف» رئیس جمهور قزاقستان، سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی و اقشار مختلف مردم شهر آستانه 16 تیرماه با برگزاری مراسم و اقامه نماز جمعه به صورت رسمی افتتاح شد.

01

این مسجد که در مجاورت کاخ صلح و پیمان، واقع شده است، با سبک کلاسیک اسلامی و با بهره گیری از معماری سنتی قزاقی ساخته شده است. در گوشه های مسجد چهارمناره با شکوه  با 77 ارتفاع قرار دارد  و گنبدی به شکل مارپیچ با 80 متر مساحت که یک هلال به عنوان نماد اسلامی در بالای آن قرار دارد زیبایی این مسجد را صد چندان کرده است.

      مسجد "حضرت سلطان" می تواند، در هر وعده مراسم عبادی پنج هزار نفر را به یکباره در خود جای دهد.

       ساختمان ادارای و امکانات متعدد از جمله سالن مخصوص قرائت و آموزش قرآن و مرکز آموزش های دینی بسیار مجلل از مزایای این مسجد بشمار می رود و این مسجد با شکوه مطابق با تمام نیازهای مدرن امروزی ساخته شده است.

02

نام گذاری این مسجد به "حضرت سلطان" به خاطر پاسداشت صوفی بزرگ منطقه؛ «شیخ خواجه احمد یسوی» نویسنده «دیوان حکمت یسوی» است که مقبره آن در ترکستان قزاقستان واقع شده است. بنا بر قولی تا کنون در جهان 15 مسجد مدرن، بزرگ و با معماری جدید ساخته شده است که این مسجد عنوان شانزدهمین مسجد را به خود اختصاص داده است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری