0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماینده شرکت «ناوارا» ایتالیا در دیدار با مدیرعامل و رییس هیئت مدیره صندوق احیاء از اعلام آمادگی شرکت متبوعش برای سرمایه‌گذاری در بناهای تاریخی کشور خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صندوق احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی(صابتا)، به منظور افزایش سطح تعاملات بین‌المللی صندوق احیاء و جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای اماکن تاریخی کشور، مدیرعامل صندوق احیاء با نماینده شرکت ناوارا ایتالیا دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار محمدرضا پوینده ضمن تشریح موقعیت منحصر به فرد بناهای تاریخی ایران برای سرمایه گذاری و ورود به چرخه بهره وری، گفت: امروز نمونه های موفق بهره برداری از بناهای تاریخی این نکته را به همگان یادآور می‌شود که سرمایه گذاری در این حوزه دارای توجیه اقتصادی بالایی است.

وی در ادامه تصریح کرد: مدل‌های واگذاری بناهای تاریخی می‌تواند با توجه به شرایط سرمایه‌گذاران مدل‌های مختلفی باشد که از آن جمله می‌توان به قرارداد بهره‌برداری مدت معین و به صورت مشارکتی اشاره کرد. پوینده با بیان اینکه شرکت‌های مختلف بین‌المللی برای همکاری در زمینه احیاء و بهره‌برداری از بناهای تاریخی اعلام آمادگی کرده‌اند، افزود: هم اکنون شرکت‌هایی از سوییس، هند و سنگاپور برای سرمایه گذاری در بناهای تاریخی ایران اعلام آمادگی کرده اند.

همچنین در ادامه نماینده شرکت ناوارا ایتالیا، گفت: پیشنهادات طرف ایرانی برای سرمایه‌گذاری در بناهای تاریخی دارای جاذبه بالایی است و ما قصد داریم به این پیشنهادات جنبه عملیاتی بدهیم چرا که ما برای انجام این کار در ایران تصمیمات جدی داریم.

وی با بیان اینکه برای اولین بار ۱۰ سال پیش به ایران سفر داشته است، ادامه داد: در حال حاضر مسئله‌ای که می‌تواند برای ما اهمیت به‌سزایی داشته باشد ورود به سرمایه گذاری در اماکنی است که می‌تواند به عنوان مجتمع های اقامتی مورد بهره برداری قرار گیرد بنابر این پیشنهادات در این حوزه می تواند برای سرمایه گذاران ایتالیایی جذاب باشد.

همچنین در پایان این دیدار محمدرضا پوینده از اعلام آمادگی برای واسپاری مرمت بناهای تاریخی به شرکت‌های معتبر بین‌المللی خبر داد و افزود: شرکت‌های دارای برند و تجربه و توان کافی می‌توانند برای حضور در این حوزه پیشقدم شوند چرا که فرصت پیش آمده، شرایط ویژه ای است که می توان از آن استفاده بهینه کرد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری