0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ایرج رهبر: مهم ترین علت تاخیر برای تعیین تکلیف زمان ساخت مسکن ویژه و اعلام فراخوان به انبوه سازان برای فعالیت در منطقه چیتگر مربوط به تلاش‌های دولت برای افزایش مساحت زمین این واحدها می‌شود.

مسکن چیتگر

اولین اطلاعات از نحوه آماده سازی و ساخت پروژه مسکن ویژه چیتگر واقع در منطقه 22 در اختیار «دنیای اقتصاد» قرار گرفت.

رییس انجمن انبوه سازان تهران در این باره اعلام کرد: هم اکنون دولت در حال مذاکره با شهرداری برای افزایش مساحت زمین درنظر گرفته شده برای ساخت مسکن ویژه در منطقه چیتگر است.

ایرج رهبر، افزود: مهم ترین علت تاخیر برای تعیین تکلیف زمان ساخت مسکن ویژه و اعلام فراخوان به انبوه سازان برای فعالیت در منطقه چیتگر مربوط به تلاش‌های دولت برای افزایش مساحت زمین این واحدها می‌شود.

وی ادامه داد: زمین درنظر گرفته شده برای ساخت مسکن ویژه چیتگر ابتدا 56 هکتار بود که هم اکنون دولت درنظر دارد از طریق تهاتر با شهرداری قطعات زمین‌های مجاور زمین درنظر گرفته شده را که متعلق به شهرداری است در اختیار بگیرد و مساحت را افزایش دهد. رهبر افزود: در صورت تحقق این امر زمین درنظر گرفته به 200 هکتار خواهد رسید که ظرفیت ساخت 15 هزار واحد مسکونی را خواهد داشت.

وی ادامه داد: در صورتی که تراکم ساخت اجازه دهد تعداد این واحدها تا 20 هزار واحد هم خواهد رسید.

وی در مورد واگذاری مدیریت ساخت مسکن ویژه چیتگر و حکیمیه به انجمن انبوه‌سازان تهران گفت: با توجه به اینکه حتی در صورت عدم واگذاری مدیریت ساخت مسکن ویژه به انجمن، سازندگان انفرادی از میان انبوه‌سازان انتخاب می‌شوند و صلاحیت آنان باید حتما از سوی انجمن مورد تایید واقع شود، تفاوت چندانی در اجرای کار وجود ندارد.

گمانه‌زنی درباره واگذاری مسکن ویژه تهرانسر

به گزارش «دنیای اقتصاد»، رهبر همچنین در مورد آخرین تصمیم گیری ها درباره واگذاری مسکن ویژه تهرانسر گفت: تلاش دولت بر این است تا پیش از شهریور ماه فراخوان واگذاری مسکن ویژه تهرانسر را منتشر کند.

وی در خصوص ضوابط واگذاری مسکن ویژه تهرانسر توضیح داد: واگذاری مسکن ویژه تهرانسر به دو صورت اجاره 99 ساله و خود مالکی خواهد بود و ضوابط آن تفاوتی با شرایط مسکن مهر ندارد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری