0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشفتگیهای بصری باعث اضطراب شهروندان می شود

آشفتگیهای بصری، رنگها و معماری کهنه و آزاردهنده سیمای برخی از ساختمانهای شهری باعث افسردگی و اضطراب شهروندان می شود.


یک پژوهشگر آسیبهای اجتماعی گفت: آشفتگیهای بصری، رنگها و معماری کهنه و آزاردهنده سیمای برخی از ساختمانهای شهری باعث افسردگی و اضطراب شهروندان می شود.

مجید ابهری اظهار داشت: نتایج پژوهشهای گروه آسیب شناسی اجتماعی و ناهنجاریهای رفتاری مرکز مطالعات استراتژیک آریا از بین 6 هزار 570  شهروند تهرانی در سنین مختلف و جنسیت زن و مرد که بدون توجه به مشاغل آنها انجام شد نشان داد: رنگهای نامناسب ساختمانها و مغازه ها، معماری در هم تنیده، آشفتگیهای بصری مثل تابلوها و تبلیغات که تابع هیچگونه قواعد و ضوابط علمی نیستند این افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.

ابهری تاکید کرد: در این پژوهش رنگهای اتوبوسها و اتومبیلها نیز در کاهش یا افزایش اضطراب و افسردگی ارزیابی شدند و معلوم شد تابلوهای مختلف تبلیغاتی در شهر و در بدنه اتوبوسها باعث نوعی گمگشتگی رفتاری شده و رنگ خودروها اثر مستقیمی بر روحیه افراد دارد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر شهرداری تهران الگوی بسیاری از شهرها است و قصد در اصلاح کاستیها را دارد امیدوارم به چنین مشکلاتی توجه کند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری