امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 مقاله ای در مورد اسکارنیمایر

 تنظیم: مهندس فهیمه خوانساری

 اسکار نیمایر

 Oscar Riberio de Almedia Niemeyer Soares Filho، یا به زبان ساده تر Oscar Niemeyer یکی از معماران برجسته برزیل بود، و یکی از بزرگترین در مدرنیست. بعد از فوت او در سال 2012، نیمایر بیش از 500 اثر در جاهای مختلف جهان مانند آمریکا، آفریقا، و اروپا را به یادگار گذاشت.

    نیمایر در سال 1929 وارد مدرسه ملی هنرهای ظریف در Rio de Janiro شد . در سال 1934 فارغ التحصیل شد. او کارخود را در سال 1932 با معمار و شهرساز برجسته برزیلیLucio Costa ، آغاز کرد، که همکاری حرفه ایشان تا دهه ها ادامه یافت و نتیجه آن در بیشتر کارهای مهم تاریخ معماری مدرن قابل مشاهده است.

اسکار نیمایر

 

    در سال 1936، نیمایر به تیمی متشکل از Le Corbusier، Lucio Costa، Affonso Eduardo Reidy، Carlos Leon، Jorge Moreira ، Ernani Vasconcellos برای طراحی مرکز کار وزارت تحصیل و سلامت، که در مرکز Rio de Janeiro بود، پیوست. در سن 29 سالگی، نیمایر بعنوان طراح و نقشه کش برای لوکوربوزیه تعیین شد، اگرچه بعد از اینکه لوکوربوزیه برزیل را ترک کرد، نیمایر تغییراتی بر روی طراحی ایجاد کرد که تاثیر زیادی بر روی Lucio Costa داشت، بدین ترتیب در سال 1939 او نیمایر را معمار ارشد پروژه کرد. این ساختمان، که در آن یک تیر افقی با ستونی عمودی تقاطع کرده است، در سال 1945 تکمیل شد و به اساس معماری مدرن برزیل تبدیل شد و توجه جهانی را به خود جذب کرد.

اسکار نیمایر

 

    در سال 1956، سرانجام رئیس جمهور وقت Kubitshek از نیمایر برای ساخت بزرگترین پروژه شهری و معماری در تاریخ این کشور دعوت کرد: ساخت پایتخت جدید در میان زمینی هموار در Brasilia.

اسکار نیمایر

Lucio Costa، طراح ارشد پایتخت جدید، در مصاحبه ای در سال 1992 با Ana Rosaگفت: "وقتی که Juscelino رئیس جمهور شود، او یک معمار درجیب خود دارد، که آن اسکار نیمایر است. او یک معمار از پیش انتخاب شده بود. که به این معناست که مسابقه ای فقط برای تعیین برنامه ریزی شهر و برنامه ریز ارشد برگزار شد". همکاری کوستاو و نیمایر چیزی کاملا جدید را به جهان معرفی کرد: اولین شهر مهم که کاملا بر اساس قواعد بنیادی و زیبایی شناختی مدرنیست طراحی شده است.
    

اسکار نیمایر

اسکار نیمایر هیچگاه یک دانشمند نبود، هیچگاه به تئوری، سبک خاص، کلیشه علاقه نداشت. فرم های آزاد و خط های آزادانه او همیشه درست ودقیق بودند. اگرچه دید سیاسی شدیدی داشت، برخلاف بقیه مدرنیست ها، این عقاید در کارهای او دیده نمی شد. هدف او ساده بود: زیبایی بخشیدن به جهان؛ که اینکار نیز بخوبی انجام داد.

تصاویر بیشتر:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری