0

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

شهردار اردبیل از تدوین الگوی استاندارد مبلمان شهری خبر داد و گفت: در مرحله اول این طرح را به صورت آزمایشی در مسیر میدان ورزش تا چهارراه عالی‌قاپو اجرا می کنیم.

شهرداری اردبیل

 

 

به گزارش خبرنگار مهر، صدیف بدری ظهر سه شنبه در جلسه کمیسیون عمران شورای شهر اردبیل افزود: براساس این الگو معماری بومی و اسلامی در شهرسازی مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 

وی با تاکید بر احیا این الگو از سوی مهندسان معمار تصریح کرد: بعد از ارائه الگوی بومی و مذهبی، باید ساخت ‌و سازهای شهر از حالت روزمرگی خارج شده و انگیزه برای عرضه و تقاضای ابتکارات مهندسی و معماری افزایش یابد.

 

بدری با بیان اینکه استفاده از معماری زیبای بومی و ابتکاری در افزایش ارزش افزوده بناها باید به مردم تبیین شود، اضافه کرد: در چنین حالتی ابتکارات مهندسان معماری و شهرسازی نیز ارزش مضاعف پیدا کرده و رغبت در بین مهندسان و معماران برای ارائه طرحهای ابتکاری افزایش می یابد.

 

وی نگاه علمی در ساخت‌ و سازها و تناسب آن با شرایط اقلیمی و محیطی اردبیل را ضروری دانست و یادآور شد: در بسیاری از ساخت ‌و سازهای انجام شده در اردبیل نگاه علمی فدای چشم و هم‌ چشمیهای غیراصولی می‌شود که باید با فرهنگ سازی مناسب از این کارها جلوگیری شود.

 

شهردار اردبیل با بیان اینکه شهر اردبیل در بحث سیما و منظر شهری مشکل دارد، تصریح کرد: امسال از صدور بی‌رویه مجوز برای نصب تابلوهای تبلیغاتی جلوگیری شده و سازمان فضای سبز نیز موظف به تعریف الگوهای مناسب و اتخاذ رویه یکسان در صدور مجوز نصب تابلوهای تبلیغاتی شده است.

وی بر لزوم احیا معماری بومی و اسلامی در شهرسازی اردبیل تاکید کرد و افزود: سازمان نظام مهندسی ساختمان نتوانسته الگوهای مناسبی از معماری زیبای سنتی را به مردم معرفی کند تا تمایل عموم مردم برای استفاده از معماریهای زیبای سنتی و اسلامی در ساخت و سازها افزایش یابد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری