0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون عمرانی استاندار اردبیل گفت: استان اردبیل در بحث کنترل کیفیت مصالح ساختمانی بعد از استان آذربایجان ‌شرقی رتبه دوم کشوری را دارد.

565403 PhotoA

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، ایرج بیگدلو عصر امروز در جلسه شورای اداری استان اردبیل اظهار کرد: ما از ابتدای سال جلسات شورای فنی را با توجه به وظایف و اختیارات این شورا مرتب و منظم برگزار کردیم به طوری که در 10 ماهه امسال هشت جلسه برگزار شده است.

وی تصریح کرد: در این جلسات 59 مصوبه به تصویب رسیده و کمیته‌های زیر مجموعه این شورا را در چهار بخش نظارت، آموزش، پیمان و کنترل مصالح ساختمانی تشکیل داده و فعال کرده‌ایم.

بیگدلو خاطر‌نشان کرد: در بحث نظارت پنج جلسه بازدید، بیش از 792 مورد بازدید از پروژه‌ها و با احتساب پروژه‌های نیمه‌تمام یک هزار و 192 بازدید از پروژه‌ها انجام شده است و در قالب کمیته پیمان نیز پنج جلسه را برگزار کردیم.

این مسئول اضافه کرد: در بحث کمیته آموزش بیش از 6 هزار و 400 ساعت کلاس آموزشی برپا کردیم که در جریان همین دوره‌های آموزشی بیش از 710 مورد بازدید کنترل کیفیت از مراکز تولید مصالح ساختمانی انجام شد.

وی ادامه داد: شورای فنی با تاکید بر رعایت اصول مهندسی ارزش بر طرح‌های اجرایی نظارت دقیق کرده به طوری که پیگیر استانداردسازی مصالح ساختمانی بودیم.

بیگدلو در ادامه سخنان خود به ضرورت کسب مهارت توسط پیمانکاران و عوامل اجرایی در پروژه‌های عمرانی و کارگران ساختمانی اشاره کرد و افزود: با هماهنگی اداره کل فنی و حرفه‌ای دوره‌های آموزشی مهارتی برای این افراد در نظر گرفته شده و در کنار آن بحث کنترل و نظارت بر عملکرد پیمانکاران را در اولویت قرار دادیم.

به گزارش فارس، معاون عمرانی استاندار اردبیل تصویب و کنترل قیمت حفاری 792 طرح عمرانی در استان و همچنین برگزاری جلسات تخصصی پیمان و آموزش را مفید و سازنده توصیف کرد و گفت: ما در این بررسی‌ها صلاحیت دستگاه‌ها را در اجرای پروژه‌ها و اقدامات کیفی و نوآوری آنها را در بیان دستاوردهای جدید مورد نظر قرار دادیم.

بیگدلو ضرورت ایجاد شهرک صنعتی تولید مصالح ساختمانی را یادآور شد و تصریح کرد: ما اقدام به تشکیل کارگروه حفاظت در حین کار برای کارگران و طرح‌های سازه‌ای شده‌ایم و همچنین به استقرار سیستم نظارت در این مجموعه کمک شده است.

دبیر کارگروه عمرانی استان اردبیل در ادامه سخنان خود به نظارت عالیه متولیان امر در اخذ گواهینامه‌ها و انجام طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی اشاره ‌و اظهار کرد: با تصویب کارگروه از ورود مصالح ساختمانی غیراستاندارد ممانعت کردیم و در مقابل تلاش کردیم از مصالح ساختمانی داخل استان بهره بگیریم تا هزینه ساخت و ساز به حداقل برسد.

بیگدلو ضرورت توجه به صنعتی‌سازی ساخت و سازهای جدید را یادآور شد و خاطر‌نشان کرد: رعایت موازین فنی و همچنین استانداردسازی مصالح ساختمانی سازگار با اقلیم منطقه مورد توجه شورای فنی قرار گرفته است.

رئیس شورای فنی استان اردبیل در پایان سخنان خود حسن نظر بر اجرای طرح‌ها را خاطرنشان کرد و ادامه داد: به یقین توجه به این مسایل در کنار کاستن از هزینه‌های زاید به مناسب‌سازی ساخت و سازهای عمرانی کمک می‌کند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری