0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هیات وزیران بنا به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی میزان ارتفاع مجاز ساختمانها در امتداد امواج رادیویی مراکز مخابراتی زیرساخت کشور را تعیین کرده است.

279447 PhotoA

 مجید خباز - سرپرست دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت - گفت: بر اساس این مصوبه، ساختمان‌های با فاصله هوایی کمتر از دویست متر از مراکز مخابراتی در شهر تهران؛ ارتفاع بلندترین نقطه ساختمان کمتر از 27 متر و در سایر شهرها؛ ارتفاع بلندترین نقطه ساختمان کمتر از 17 متر تعیین شده است.

   خباز افزود: بر این اساس، ساختمان‌های با فاصله هوایی 200 متر تا 700 متر از مراکز مخابراتی در شهر تهران؛ ارتفاع بلندترین نقطه ساختمان کمتر از سی و سه متر و در سایر شهرها؛ ارتفاع بلندترین نقطه ساختمان کمتر از بیست و سه متر تعیین شده است.

  سرپرست دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت تصریح کرد: بر اساس این مصوبه، ساختمان‌های با فاصله هوایی بیشتر از هفتصد متر از مراکز مخابراتی در شهر تهران؛ ارتفاع بلندترین نقطه ساختمان کمتر از چهل متر و در سایر شهرها؛ ارتفاع بلندترین نقطه ساختمان کمتر از سی متر تعیین می شود.

  وی ادامه داد: همچنین دولت، شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران را موظف کرده است؛ ضوابط مربوط را برای لحاظ در طرحهای جامع شهری و یا اصلاح آنها به شهرداریهای سراسر کشور ابلاغ کند.   خباز افزود: بر این اساس، شهرداری‌ها نیر مکلفند؛ قبل از صدور هرگونه مجوز ساخت و ساز خارج از چارچوب بند یک، تایید لازم را از شرکت ارتباطات زیر ساخت اخذ کنند.

  سرپرست دفتر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت تاکید کرد: بر اساس مصوبه دولت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز موظف شده است؛ ظرف سه ماه پس از ابلاغ این مصوبه، نشانی مراکز مخابراتی زیرساخت را با ذکر موقعیت به شهرداریهای سراسر کشور اعلام کند.   خباز توضیح داد: براساس مفاد ماده 36 اساس‌نامه شرکت ارتباطات زیرساخت برای جلوگیری از مسدود شدن مسیر های رادیویی که در سال های قبل براثر ایجاد موانع از جمله ساختمان های بلندمرتبه ،در مقابل آنتن‌های منصوبه ایجاد شده است؛ این پیشنهاد از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت تهیه و پس از تایید موانع ذیربط برای اجرا ابلاغ شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری