0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

وزارت ارشاد از وظایف ذاتی خود باز خواهد ماند

در حال حاضر طرح ادغام سازمان میراث فرهنگی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در صحن علنی مجلس وارد نشده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این مطلب افزود: تاکنون طرح ادغام سازمان میراث فرهنگی به وزارت فرهنگ و ارشاد اعلام وصول نشده است.

حجةالاسلام سید سلمان ذاکر گفت: ‌وزارت فرهنگ و ارشاد خود مقوله‌ای جداگانه است که باید به مباحث فرهنگی بپردازد، چرا که حدود و ثغور مسائل فرهنگی بی حد و اندازه است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به تهاجماتی که اخیرا ‌بر نظام وارد شده است، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در مقابل این هجمه‌ها به مقابله بپردازد و از بروز هرگونه شبهات فرهنگی جلوگیری کند.

این نماینده مجلس معتقد است:‌ ساختار سازمان میراث فرهنگی هیچگونه ارتباطی با وزارت فرهنگ و ارشاد ندارد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد:‌ در صورتی که سازمان میراث فرهنگی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادغام شود، یقینا وزارت فرهنگ از وظایف ذاتی خود غافل خواهد ماند.

وی با اشاره به این که انتظارات مورد نظر ما از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برخی از استان‌ها برآورده نشده است، اظهار داشت: با توجه به مسائل یاد شده ادغام میراث فرهنگی با این وزارت خانه مطلوب نخواهد بود.

وی امکان تحقق ادغام سازمان میراث فرهنگی با وزرات فرهنگ و ارشاد را امری بعید دانست و تصریح کرد: هیچ تناسب و سنخیتی در این دو مقوله وجود ندارد، از سویی دیگر میراث فرهنگی با آن سابقه تاریخی، خود مقوله دیگری است که باید در جای خودش مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

میراث آریا

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری