0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جلدهای دیگری از مجموعه‌ی «فرهنگ و تمدن ایرانی» منتشر می‌شود

ادامه‌ی انتشار مجموعه‌ی فرهنگ و تمدن ایرانی

محمد طلوعی که به تازگی مسؤولیت طرح «فرهنگ و تمدن ایرانی» را بر عهده گرفته است، به خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: مجموعه‌ی «فرهنگ و تمدن ایرانی» بر اساس روال قبلی خود با همان شیوه‌نامه و شکل و شمایل قبلی منتشر خواهد شد و تغییری در آن اعمال نمی‌شود.
 
او افزود: تاکنون پنج جلد از این مجموعه دربرگیرنده‌ی «سرگذشت شعر»،‌ «سرگذشت نقاشی»، «سرگذشت موسیقی»، «سرگذشت سینما» و «سرگذشت تئاتر» زیر نظر علی‌اصغر سیدآبادی منتشر شده است و سری دوم این مجموعه نیز به زودی در نشر افق منتشر می‌شود.
 
طلوعی همچنین گفت: «سرگذشت پزشکی» نوشته‌ی یاسر مالی و احسان رضایی، «سرگذشت بازیگری» نوشته‌ی ابراهیم امینی، «سرگذشت فرش» کاری از مریم رجبی، «سرگذشت معماری» تدوین مریم کهنسال نودهی و کاوه فولادی‌نسب در کنار «سرگذشت آشپزی» تألیف خودم، سری دوم این مجموعه‌ هستند که منتشر می‌شوند.
 
به گفته‌ی او، مجموعه‌ی سوم این اثر پژوهشی دربرگیرنده‌ی «سرگذشت خط»، «سرگذشت باستان‌شناسی»، « سرگذشت کشاورزی»، «سرگذشت ریاضی» و «سرگذشت جواهرات»، کار گروهی دیگری از پژوهشگران، هم‌اکنون در مرحله‌ی آماده‌سازی و انعقاد قرارداد قرار دارد.
 
علت کناره‌گیری علی‌اصغر سیدآبادی، اشتغال او به کارهای فرهنگی دیگر عنوان شده است. او هم‌اکنون سردبیری «پژوهش‌نامه‌ی ادبیات کودک و نوجوان» را بر عهد دارد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری