0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در حالی که شورای شهر تهران معتقد هست شهرداری تخلفاتی را در حوزه ساخت و سازها انجام داده است، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از اعضا شورا درخواست کرد که ابتدا درباره مفهوم تخلف و اینکه چه مواردی در شهرداری تخلف محسوب می شود و چه مواردی بر اساس تصویب مصوب کمیسیون ماده 5 بلامانع است به تفاهم برسند.

ساخت و ساز

به گزارش «شهر»، هیربد معصومی در جلسه علنی سه شنبه-25 بهمن- شورای اسلامی شهر تهران در ادامه گزارش تخلفات ساخت و سازها صورت گرفته در برخی مناطق شهرداری تهران، اظهار کرد: درباره تخلفاتی که به این گستردگی مورد اشاره قرار گرفته درخواست من این است که تخلف را برایمان تعریف کنید شاید در اینباره هم‌نظر نباشیم؛ اگر کسی حیاتی را تجاری کرده باشد مرتکب تخلف شده و بنده برایش هیچ پاسخی ندارم اما آنچه کمیسیون ماده 5 تصویب می‌شود تخلف نیست.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران، با بیان اینکه ممکن است تخلفی صورت گرفته باشد اما حیف است زحمات دوستان را کمرنگ کنیم، تصریح کرد: وضعیت اینچنین نیست بلکه برداشتهای اشتباهی صورت گرفته هست. در واقع می‌توان گفت: کارهای شهرداری روی زمین هست ولی نیاز به قسم حضرت عباس ندارد.

وی خاطرنشان کرد: ممکن است از این اتفاق‌ها رخ داده باشد اما در سال گذشته 18000هزار پروانه ساخت و ساز صادر گردیده، باید دید چند درصد از آنها تخلف بوده.

معصومی با تأکید بر این نکته که باید دقیق‌تر وارد این بحث شد، گفت: این اتهام بسیار سنگین هست و شهرداری نیاز به کار کارشناسی دارد، بنده پرونده‌ها را تا روز یکشنبه مرور می‌کنم و خود را آماده پاسخگویی برای آنها خواهم کرد.

به گفته معصومی کمیسیون ماد 5 اختیاراتی دارد و می‌تواند تصمیم کمیته کار را تأیید یا رد کند. ضمن اینکه نحوه تصمیم‌گیری‌ها نیز به گونه‌ای نیست که با یک صلوات یک موضوع را تصویب کنید. بلکه روی آنها موضوع بحث و بررسی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در کمیسیون ماده 5 دبیر شورای عالی شهرسازی نیز وجود دارد گفت: در این کمیسیون مغایرت‌ها مشخص می‌شود و آنها را رفع می‌کنیم، در واقع تصویب‌ها چارچوبی دارد و شهرداری نیز بنای تخلف ندارد.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران خطاب به شکیب گفت: اگر آنچه در صحبت‌هایتان به آن اشاره کردید به منظور طرح تفصیلی جدید بوده باید بگویم هنوز به تصویب نرسیده هست، اما تهران با 22 شهرداری و وسعتی که دارد اختصاص زمانی 3 ساله برای تهیه طرح تفصیلی تعلل به شمار نمی‌آید. در حال حاضر نیز طرح تفصیلی ملاک عمل رعایت می‌شود.

معصومه ابتکار عضو کمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر تهران در ادامه اظهارات معصومی گفت: بخشی از مطالبی که در گزارش رئیس کمیسیون عمران شورا به آن اشاره شد هست ، کاملاً‌ درست هست و واقعیتی به شمار می‌آید که آن را در سطح شهر می توانیم ببینیم.

وی افزود: ما در شهری زندگی می‌کنیم که کانونهای ثروت و قدرت فشار وارد می‌کنند و قوانین مصوب شده را با تفاسیر خاصی به نفع خود تغییر می‌دهند که فکر می‌کنم هرچه اطلاع‌رسانی بیشتر باشد بهتر می‌توان جلوی این تخلفات را بگیریم.

وی در ادامه به مصوبه شورا درباره نظارت بر کمیسیون ماده 5 اشاره کرد و گفت: باید پیگیر اجرای این مصوبه نیز باشیم و بدانیم در چه مرحله‌ای قرار دارد. بهتر هست، شکیب و بیادی را برای این کار در نظر بگیریم تا در عمر باقیمانده شورا عملیاتی شود.

حسن بیادی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه این بحث گفت: وقتی موضوعی مصوب می‌شود باید آن را اجرا کرد؛ به هر ترتیب باید آنچه به قانون تبدیل شده را اجرایی کرد.

بنده زمانی با اضافه اشکوب در برخی موارد موافق بودم ولی وقتی شورا تصویب میکند که چنین امری صورت نگیرد باید از آن پیروی کرد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری