0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون امور عمرانی استانداری سمنان گفت: بالغ بر 2هزار هکتار بافت فرسوده در سطح استان سمنان وجود دارد.

بافتهای فرسوده سمنان

پرهام جانفشان عراقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا، منطقه سمنان، ضمن اعلام این مطلب، افزود: شهر شاهرود با 456 هکتار بافت فرسوده و شهر سمنان با حدود 450 هکتار دارای بیشترین بافت فرسوده و شهرهای میامی با 6 هکتار و شهر امیریه با 9 هکتار دارای کمترین مساحت بافت فرسوده شهری در استان هستند.
 


وی اعطای تسهیلات بانکی ارزان قیمت به ساکنین بافتهای فرسوده شهری، تخفیف در عوارض شهرداری جهت متقاضیان بافتهای فرسوده شهری، اجرای طرحهای الگو در زمینه معماری و شهرسازی توسط دولت و شهرداری‌ها در محدوده بافت فرسوده و ارائه خدمات عمومی مناسب به متقاضیان محدوده‌های بافت فرسوده شهری را از راهکارهای مناسب برای احیای بافتهای فرسوده شهرهای مختلف برشمرد.
 


معاون امور عمرانی استانداری سمنان با اشاره به اعطای تسهیلات بانکی جهت ساخت و احیای بافتهای فرسوده استان گفت: طی یکسال گذشته جهت احیای بافتهای فرسوده شهر سمنان، تسهیلات بانکی به متقاضیان ارایه و طی آن یک هزار و 50 واحد احیا شده است.
 


جانفشان عراقی از ساخت 230 واحد در بافتهای فرسوده شهر شاهرود خبر داد و اظهار کرد: در همین مدت 670 واحد از بافتهای فرسوده در شهر گرمسار نیز از طریق ارایه تسهیلات ویژه این طرح، احیا و تجدید بنا شده است.
 


معاون استاندار همچنین گفت: در شهرهای دامغان و مهدیشهر نیز طی سال گذشته به ترتیب 400 و 570 واحد مسکونی از طریق ارایه تسهیلات تجدید بنا شده است.
 


وی از ارایه بسته‌های تشویقی به شهروندان جهت ساخت مابقی بافتهای فرسوده استان خبر داد و گفت: ادامه روند اعطای تسهیلات بانکی به متقاضیان نوسازی، اعطای تراکم‌های تشویقی جهت رونق ساخت و ساز در بافتهای فرسوده و هدایت مسکن‌های خودساز در بافتهای فرسوده از جمله این بسته‌های تشویقی و تسهیلات ارایه شده است که همچنان در اولویت برنامه‌ها قرار خواهد داشت.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری