0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

منطقه ماهان استان کرمان در فهرست آثار جهانی ثبت می‌شود
كارنما در مراسم افتتاح دفتر نمایندگی میراث فرهنگی در ماهان بیان کرد

ساماندهی مسیر "تیگران" به منظور احداث بزرگترین طرح گردشگری كشور، ایجاد چهارباغ پهناور در مسیر شهر ماهان تا باغ شاهزاده و احداث دهكده جهانی در اطراف كوههای "جوپار" از طرحهای ویژه گردشگری در این منطقه

"رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كرمان روز یك شنبه اعلام كرد: منطقه ماهان این استان در فهرست آثار جهانی ثبت می‌شود.


كارنما ، روز یكشنبه در مرایم افتتاح دفتر نمایندگی میراث فرهنگی در ماهان با اشاره به ظرفیت های فراوان تاریخی و گردشگری این منطقه افزود : هم اینك ماهان به عنوان یكی از چهار نقطه معرفی شده به سازمان یونسكو برای ثبت در فهرست آثار جهانی به شمار می‌رود.

وی اظهار امیدواری كرد كه این موضوع در آینده‌ای نه چندان دور محقق شود.

او ساماندهی مسیر "تیگران" به منظور احداث بزرگترین طرح گردشگری كشور، ایجاد چهارباغ پهناور در مسیر شهر ماهان تا باغ شاهزاده و احداث دهكده جهانی در اطراف كوههای "جوپار" را از طرحهای ویژه گردشگری در این منطقه برشمرد.

وی افزود: با اجرای طرح ساماندهی بنای "شترگلو" در دل شهر ماهان، دوره جدیدی از مرمت بناهای تاریخی در این شهر آغاز می‌شود.

او اضافه كرد: در صورت تصحیح مسیر ارتباطی شهر ماهان تا باغ شاهزاده و اجرای طرح ایجاد زیرگذر، خط مستقیمی میان بناهای تاریخی و گردشگری این منطقه برقرار و بسیاری از مسایل پیش روی گردشگران و علاقه‌مندان به آن برطرف خواهد شد.

ماهان در ‪ ۳۵‬كیلومتری كرمان قرار دارد.

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری