0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد خبر داد:
معماری و شهرسازی اسلامی در یزد اجرا می‌شود
معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه معماری و شهرسازی اسلامی، شورای شهر یزد، شهرداری را مكلف كرد تا در این مسیر كار كند.

 


عباس دهقان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران منطقه یزد، اظهار كرد: از مرداد ماه سال قبل شهرداری یزد با مجتمع هنر و معماری دانشگاه یزد وارد مذاكره شد و در این راستا مقرر شد تا پژوهشكده معماری گلین، پژوهش معماری و شهرسازی اسلامی را انجام دهد كه این موضوع باید در شورای شهر تصویب شود.


وی ادامه داد: قرارداد با دانشگاه یزد در حال منعقد شدن است كه امید است با تصویب شورای شهر و تایید آن، این كار كه یك اقدام اساسی و مهم در سیما و منظر شهری محسوب می‌شود و تا كنون در معماری و شهرسازی انجام نشده است شروع شود.


وی گفت: قطعا در معماری شهرسازی اسلامی علاوه بر حفظ ساختار سنتی شهر به شور و نشاط جوانان هم توجه خواهد شد به عبارت دیگر منطق معماری سنتی در منظرسازی و سیمای شهر رعایت شود و در این مسیر در عین این كه به معماری سنتی پرداخته می شود، به روحیات جوانان نیز توجه شده تا سیمای شهری با نشاطی داشته باشیم.

 

 

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری