0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سازمان بنادر و دریانوردی اجرای جامع ترین پروژه مهندسی سواحل را تحت عنوان "پایش و شبیه سازی سواحل شمالی کشور" را آغاز کرد.

سازمان بنادر و دریانوردی

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا کبریایی با بیان این خبر، افزود: این سازمان در راستای وظایف حاکمیتی خود و به عنوان متولی اصلی دریا و سواحل در ادامه طرح گسترده پایش و مطالعات شبیه سازی سواحل کشور، انجام مطالعات پایش و شبیه سازی سواحل استان های شمالی کشور را به عنوان فاز پنجم این طرح با همکاری مشترک مهندسین مشاور توانمند داخلی و خارجی و یک موسسه تحقیقاتی در دستور کار خود قرار داده است.

معاون فنی و مهندسی سازمان بنادر و دریانوردی، تصریح کرد: این طرح از سال 1384 به صورت مرحله ای در بخش هایی از سواحل جنوب کشور شامل سواحل استان های سیستان و بلوچستان و بوشهر و سواحل استان هرمزگان تعریف و اجرا شده است.
 
وی اظهار داشت: این پروژه که بزرگترین پروژه مهندسی سواحل در منطقه دریای خزر محسوب می شود از لحاظ یکپارچگی و وسعت پروژه در منطقه دریای خزر بی نظیر بوده و شامل اندازه گیری پارامترهای دریایی، شبیه سازی های ریاضی پدیده های هیدرودینامیکی (موج، جریان، رسوب و ...)، ارائه امواج طراحی در مناطق مورد مطالعه تأسیسات ساحلی از دیدگاه مهندسی سواحل و بنادر و بررسی های زیست محیطی است.
 
کبریایی تعیین دقیق حریم و تدقیق مطالعات مدیریت نوار ساحلی (SMP) به عنوان بخش مهمی از طرح ملی مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی (ICZM) را که یک سند بالادستی بوده و بخش های عمده ای از آن به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی و استانداران وقت استان های ساحلی رسیده، از دیگر نقاط شاخص این پروژه برشمرد.
 
وی در پایان ابراز امیدواری کرد : همکاری سازمان ها و ارگان های فعال در دریای خزر بتواند در ارتقای سطح کیفی این مطالعات که نهایتاً منجر به تولید اطلاعات پایه مهندسی سواحل و بنادر در سطح ملی می گردد، نقش مهمی ایفا کند.
 
با انجام فعالیت های گسترده مرتبط با مهندسی سواحل و بنادر در کشور و تعریف و اجرای پروژه های کلان اخیر توسط سازمان بنادر و دریانوردی در راستای تحقق اهداف سند چشم انداز 5 ساله، جمهوری اسلامی ایران در این حوزه تخصصی، پیشتاز در منطقه محسوب می شود.
برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

0 # تبری ریکا 1392-05-03 02:26
با درود فراوان . دریای مازندران نه خزر . لطفا درست نمایید . با سپاس فراوان .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
انواع عضویت
پنل کاربری