0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از تشکیل کمیته ای برای تایید نما و معماری مساجد شهر تهران خبر داد و گفت: به زودی طرح مناسب سازی مساجد پایتخت ابلاغ می شود.

هیربد معصومی با بیان این که طرح مناسب سازی مساجد به زودی ابلاغ می شود گفت: این طرح با هماهنگی مرکز امور مساجد انجام شده و دانشگاه شهید بهشتی نیز به عنوان مشاور با ما همکاری داشته است.

مصلای تهران

 

 

 

ی با انتقاد از معماری برخی مساجدی که پیش از این در شهر تهران ساخته شده‌اند گفت: برای شناسایی برخی از مساجد شهر تهران اگر تابلوی راهنما نباشد نمی توان تشخیص داد این ساختمان مسجد است در حالی که معماری مسجد باید به گونه ای باشد که از دور مشخص باشد این بنا مسجد است.

 

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه ایجاد گلدسته برای مساجدی که پیش از این ساخته شده اند در دستور کار معاونت اجتماعی شهرداری قرار دارد گفت: برای احداث مساجد جدید کمیته ای تشکیل شده است تا طرح مساجد را باز بینی و تایید کنند و اگر طرحی به تایید این کمیته نرسد امکان ساخت آن وجود ندارد.

 

به گفته معصومی، این کمیته بر روی نما و معماری مساجد تاکید دارد و می خواهد اصالت مسجد حفظ شود.

 

وی در ادامه به تدوین دستورالعمل بهسازی بیمارستانها و مراکز درمانی شهر تهران اشاره کرد و گفت: با توجه به نقش موثر بیمارستانها در خدمات رسانی به شهروندان به ویژه در مواقع بحرانی مانند وقوع زلزله دستورالعمل بهسازی بیمارستان‌های موجود و جدید الاحداث تدوین شد.

 

معصومی با بیان این که تاکنون ضوابط، مقررات و دستورالعمل‌های خاصی در این خصوص برای بیمارستانها در کشور تهیه نشده است،گفت:هرچند ماهیت این موضوع بر عهده نهادهای دیگر همچون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین وزارت راه و شهرسازی است اما شهرداری با توجه به ماموریت شهری خود در راستای مدیریت بحران و ارائه خدمات به همشهریان این اقدام را در برنامه خود قرار داد.

 

وی تاکید کرد: بیمارستان‌های شهر شناسایی شده و بهسازی آن انجام می‌شود و همچنین بیمارستان‌هایی نیز که در دست ساخت هستند باید از این دستورالعمل تبعیت کنند.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری