0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت: ایوان ضلع جنوبی حرم مطهر امامزاده حسین (ع) توسط میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرمت می ‌شود. برای مرمت، حفظ و استحکام بخشی بقعه متبرکه امامزاده حسین (ع) پروژه مرمت این ایوان توسط تیم کارشناسان میراث فرهنگی اجرا می شود.

00

 

اسدالله بیرانوند در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: برای مرمت، حفظ و استحکام بخشی بقعه متبرکه امامزاده حسین (ع) پروژه مرمت این ایوان توسط تیم کارشناسان میراث فرهنگی اجرا می شود.

 

وی یادآورشد: مراحل پی بندی، برداشت ازاره های سنگی نامناسب و اجرای مجدد با سنگ مرمر، اجرای کانال کشی کف، مرمت کاشی کاری ایوان و برداشت کف فرسوده و کف سازی محوطه ضلع جنوبی هم اکنون آغاز شده و براساس طرح مصوب شورای فنی انجام خواهد گشت.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با اشاره به مراحل اجرایی کار افزود: تعدد آثار تاریخی، مذهبی قزوین از جمله جاذبه های شاخص در استان هست که باید برای رفاه حال گردشگران و زائران آماده گردد و برای این منظورسرویس‌های بهداشتی این مجموعه زیارتی نیز در دستور کار ساماندهی قرار دارد و همراه با مرمت و استحکام بخشی بنا قوت می گیرد.

 

وی همچنین با اعلام اعتبارات این پروژه تصریح کرد: مرمت این بنا بسیار مهم و هزینه بر هست از مجموع اعتبارات تخصیص یافته به این پروژه مبلغ هشتصد میلیون تومان برای کف سازی، محوطه سازی و ساماندهی سرویس‌های بهداشتی و مبلغ سیصد میلیون تومان نیز برای مرمت و استحکام بخشی بقعه، مرمت گنبد و مناره ها در نظر گرفته شده که امیدواریم بتوانیم ظرف مدت شش ماه این پروژه را کامل کنیم و این بنا در اختیار زائران و گردشگران قرار گیرد.

 

بیرانوند عنوان کرد: بقعه متبرک شاهزاده حسین فرزند بلافصل امام رضا (ع)، متوفای 201 هـ. ق، از قرن سوم به بعد همواره زیارتگاه مردم بوده و از همان روزگار تاکنون آرامگاه بسیاری از دانشمندان، سخنوران و بزرگان شهر هست.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین بیام کرد: بنای شکوهمند آن در حمله مغول و کشمکش های دوره صفوی آسیب کلی دیده و بازسازی شده و به جز ضریح نفیس چوبی که از شاهکارهای کم نظیر منبت کاری و گره چینی مجوف محسوب می شود و از سال 806 هجری باقی مانده است، بقیه بنا از آثار صفوی ( شاه طهماسب و شاه صفی ) و قاجار ( ناصرالدین شاه ) باقی مانده است.

 

 

:عکس هایی از بارگاه امامزاده حسین قزوین

 

امامزاده حسین قزوین

 

امامزاده حسین قزوین

 

امامزاده حسین قزوین

 

امامزاده حسین قزوین

 

امامزاده حسین قزوین

 

امامزاده حسین قزوین

 

امامزاده حسین قزوین

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری