0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: عملیات گودبرداری موزه بزرگ اراک برای اجرای فنداسیون به زودی آغاز می‌شود.

391746 PhotoA

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی رضوانی گفت: طرح موزه بزرگ اراک از سال 1388 تهیه شده و تاکنون مراحل مقدماتی نظیر طرح محتوایی و نقشه سازه و معماری آن آماده شده است که به زودی عملیات گودبرداری آن آغاز خواهد شد.
 
وی با بیان این که تاکنون 70 میلیارد ریال برای ساخت این موزه تخصیص داده شده است، افزود: موزه مذکور در حد مقیاس، موزه استانی است و در 4 هزار و 800 متر زمین با 2 و نیم طبقه روی زمین و 2 طبقه زیرزمین ساخته خواهد شد و برای اتمام کل پروژه به اعتبار بیشتری نیاز است.
 
رضوانی افزود: این موزه چندمنظوره شامل بخش‌های تاریخی، علمی، صنعتی، مردم‌شناسی، هنر، آزمایشگاه و سالن اجتماعات می‌شود که به همراه گالری‌های نمایش در طبقه‌های روی زمین، لوجستیک و پارکینگ برای طبقات زیرزمین طراحی شده‌اند.
 
اواخر تیرماه مرمت مسجد جامع ششناو تفرش به پایان می‌رسد
 
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: مرمت و ساماندهی مسجد جامع ششناو تفرش در استان مرکزی از اواسط خردادماه 91 آغاز شده است و تا اواخر تیرماه امسال به پایان می‌رسد.
 
مجتبی رضوانی افزود: مرمت و ساماندهی بام، جداره‌های خارجی و نمای داخلی حیاط از اقدامات این فاز مسجد است.
 
وی با اشاره به این که یک میلیارد و500 میلیون ریال برای این فاز مرمت مسجد تاریخی اعتبار نیاز است، افزود: تهیه طرح‌های مستندسازی و عملیات اجرایی طبق طرح در فاز قبلی مرمت انجام شد.
 
مسجد جامع ششناو تفرش مربوط به دوره قاجار است که در تفرش، میدان محله فم قرار دارد. این اثر ۱۹ مردادماه ۱۳۷۹ با شماره ۲۷۷۱ به ‌عنوان یکی از آثار ملی به ثبت رسیده است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری