0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عملیات اجرایی سه طرح قرآنی با حضور سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه در بندرعباس آغاز شد.

قرآن

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با آخرین روز برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم عملیات اجرایی سه طرح قرآنی با حضور حجت الاسلام علی محمدی سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه و ابراهیم عزیزی استاندار هرمزگان در بندرعباس آغازگشت.

دانشکده علوم قرآن و حدیث هرمزگان نخسیتن طرحی بود که احداث آن آغاز گشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان در مراسم کلنگ زنی این طرح، بیان داشت: در سایه نگاه ویژه استاندار هرمزگان شاهد فعایت جدی نهضت قرآنی در استان هستیم که این امر موجب خیر و برکت فراوان برای استان خواهد گشت.

حجت الاسلام محمدعبادی زاده اظهار داشت: در سایه این نگاه توسعه زیر ساختهای قرآنی در هرمزگان با جدیت در دستور کار هست که امروز علاوه بر این پروژه چند طرح دیگر نیز آغاز خواهد گشت.

وی تصریح کرد: البته دانشکده علوم قرآنی از هم اکنون فعالیت خود را در ساختمان دیگری آغاز می کند و پس از تکمیل پرژه مذکور در محل دانشگاه هرمزگان مستقر می شود.

این دانشکده در زمینی به مساحت چهار هکتار و با مشارکت سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و دانشگاه هرمزگان احداث می گردد.

دیگر طرحی که عملیات اجرایی آن آغاز شد نخستین پردیس قرآنی استان هرمزگان خواهد بود.

مدیر کل مسکن و شهر سازی هرمزگان در این مراسم اظهار داشت: پروژه پردیس قرآنی هرمزگان در زمینی به مساحت بیش از 16 هکتار ساخته می شود و شامل فضاهای مختلف نمایشگاهی و قرآنی خواهد بود.

فرشید دستوان ادامه داد: برای آغاز احداث این پردیس، 10 میلیارد ریال توسط اداره کل مسکن و شهرسازی اختصاص داده شده و 10 میلیارد ریال دیگر نیز در ادامه به پروژه اختصاص داده خواهد گشت.

همچنین عملیات اجرایی احداث دروازه قرآن بندرعباس نیز امروز آغاز شد.

استاندار هرمزگان ظهر یکشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی "دروازه قرآن" بندرعباس با اشاره به اهمیت ایجاد زیرساخت هایی با نمادهای مذهبی و دینی، اظهار داشت: نمادها و سازه های شهری اگر به سمت معماری مذهبی پیش برود، می تواند تاثیرات مطلوبی را بر روحیه و رفتار شهروندان داشته باشد.

ابراهیم عزیزی با بیان اینکه شهرداری ها باید به سمت ایجاد سازه های شهری دینی و مذهبی پیش برود، گفت: وجود این سازه ها در سطح شهرها می تواند بر روحیه مردم تاثیر داشته باشد.

وی با اشاره به ساخت "دروازه قرآن" در ورودی شمالی شهر بندرعباس افزود: این سازه با هدف ماندگار کردن معنویات و یادواره برگزاری سی و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم طراحی شده و توسط شهرداری بندرعباس ساخته می گردد.

عزیزی همچنین بابیان اینکه اقتدار واقعی در سایه تعلیم اسلامی حاصل می شود، گفت: باید ورودی شهربندرعباس را ساماندهی کرد به گونه ای که در ورودی و خروجی شهر امکانات مناسب برای ارائه به مسافران و رهگذران وجود داشته باشد.

شهردار بندرعباس نیز در ادامه با بیان اینکه سازه دروازه قرآن با دستور استاندار هرمزگان طراحی شده و ساخته می شود، گفت: نسبت به طراحی این سازه در کوتاه ترین زمان ممکن با تکیه معماری بومی دینی طراحی گشت.

محمدجواد سلطان زاده ادامه داد: این سازه برخوردار از دو نماد بادگیر در طرفین و یک رحل و قرآن در بخش میانی هست.

به گفته وی این سازه طاق مانند دارای 36 متر طول شش متر ارتفاع است.

سلطان زاده یادآور شد: برای احداث این سازه اعتباری معادل دو میلیارد ریال پیش بینی شد.

وی افزود: با هدف ساماندهی فضای مجاور دروازده قرآن بندرعباس تفریح گاه و بوستانی نیز ایجاد می گردد.

سلطان زاده عنوان کرد: اعتبار مورد نیاز برای فضاهای جنبی قرآن نیز معادل 24 میلیارد ریال است که این اعتبار نیز طی ماه های آیند تامین می شود.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری