0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جدیدترین برنامه‌ها برای ساخت آسمان‌خراشهای چرخان با منظره 360 درجه نه تنها به بینندگان امکان مشاهده مناظر زیبا از شهر را می‌دهند، بلکه این مناظر هر 1.5 ساعت با گردش ساختمان تغییر می‌کنند

آسمان‌خراش‌های چرخان با منظره 360 درجه +تصویر

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، یک معمار ایتالیایی از برنامه‌های بلندپروازانه خود برای ساخت برجهای Dynamic در شهرهای جهان رونمایی کرده که با برخورداری از طبقات جداگانه هر 90 دقیقه حول یک مرکز بتونی به شکل 360 درجه می‌چرخند.
 
دو برج اول قرار است در دبی و مسکو ساخته شوند و شهرهای دیگر مانند میلان، لندن، پاریس، رم، نیویورک و میامی نیز در فهرست برخورداری از این آسمان‌خراشها قرار دارند.
 
ایده این برجها از دکتر دیوید فیشر از فلورانس و رئیس شرکت فناوری برج چرخشی بوده است.
 
فیشر ایده ساخت آسمان‌خراشهای با حرکت دائمی را در پی مشاهده مناظر از آپارتمانی در منهتن الهام گرفته است.
 
وی در سایت خود مدعی شده که این ایده، آغازگر عصر جدیدی برای معماری است.

هر کدام از برجهای Dynamic‌ همچنین به گونه‌ای طراحی شده‌اند که خود کفا بوده و برق مورد نیازشان را از نیروی باد و خورشید تامین کنند.
 
تا 79 توربین بادی بر روی هر طبقه قرار خواهد گرفت تا انرژی کافی برای تامین برق ساختمان را تولید کنند.
 
فیشر همچنین مدعی است که این ساختمانها می‌توانند تغییرات آب‌وهوایی و دما را شناسایی کرده و انرژی را در سطح ساختمان تنظیم کنند.
 
این ساختمانهای هوشمند می‌تواند دمای داخلی اتاقها را بطور خودکار تنظیم کرده و برای مثال در تابستان دمای سردتر و در زمستان دمای گرمتر را ارائه کنند.
 
پروژه برج چرخنده دکتر فیشر در طراحی و معماری مبتکرانه بوده اما همچنین مراقبت از محیط زیست و فرآیند تولید صنعتی را به عنوان مسائل کلیدی در شهرهای آینده به رسمیت می‌شناسد.
 
این طرحها در سال 2008 رونمایی شدند و فیشر قصد داشت اولین ساختمان را تا سال 8200 در دبی تکمیل کند. اما تاخیرها در کسب مجوز برنامه ریزی و پیچیدگیهای طراحی ساختاری و مشکلات موجود با عملکرد لوله‌کشی‌ها باعث به تعویق افتادن ساخت این برجها شد.
 
اگرچه فیشر بر این باور است که به محض دستیابی به مجوز و قرار گرفتن سازه‌های بتونی در جای خود، ساخت هر طبقه بر روی هسته تنها شش روز طول خواهد کشید.
 
هر برج با استخر، باغ و آسانسورهایی برای خودروها طراحی شده، بدین معنی که افراد می‌توانند خودروی خود را بیرون از آپارتمانشان پارک کنند.
 
برج 80 طبقه دبی قرار است حدود 355 میلیون دلار هزینه داشته باشد در حالیکه هزینه نهایی برج مسکو که توسط گروه ماتریکس ساخته خواهد شد، نامعلوم است.
 
جزئیات برجهای دیگر هنوز منتشر نشده و جزئیات دقیق‌تر در مورد مجوز برنامه‌ریزی تمام برجها در کنار زمانهای مورد انتظار برای آغاز و تکمیل هنوز اعلام نشده است.
 
فیشر پیش از این اظهار کرده بود که قصد ندارد اطلاعات زیادی را ارائه کند و مایل است آن را به شکل «غافلگیر کننده» نگه دارد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری