0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 یک مقام مسئول در اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان از تعمدی بودن حادثه‌ آتش‌سوزی در بازار تاریخی ماسوله خبر داد.

محمد تقی شعبانی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: عمدی بودن حادثه‌ آتش‌سوزی در بخشی از بازار تاریخی ماسوله، بنابر گزارش کارشناسی مسئولان آشکار است و بررسی‌های لازم درباره‌ی مظنونان از سوی نهادهای ذیربط در دستور کار قرار دارد.

بازار ماسوله

 

مسئول امور فرهنگی و ارتباطات اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان ادامه داد: بازار ماسوله مجموعه‌ای بالغ بر 120 واحد است که در این آتش‌سوزی ناگوار،‌ 3 واحد شخصی شامل بخشی از بنای «حاجی فیض»،‌ یک واحد تجاری نوساز و یک سازه‌ موقت طعمه‌ی حریق شدند که کارکنان و مسئولان پایگاه و یگان حافظت میراث فرهنگی ماسوله از همان ابتدای آتش‌سوزی، با همکاری اهالی منطقه همه‌ تلاش خود را برای مهار کردن آتش‌سوزی صرف کردند.

وی افزود: با توجه به ریخت‌بندی منحصر به فرد معماری و شهرسازی در این شهر تاریخی، بهره‌گیری از شیوه‌های متداول اطفای حریق امکان‌پذیر نیست و اداره‌کل مدیریت بحران استان نیز برنامه‌ریزی لازم را برای مواجه با موارد مشابه در دستور کار دارد.

22

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری